X
 

Akce

Po, 10. 5. 2021 - Ne, 27. 6. 2021

Výstava fotografií Jana Saudka

Čas konání: 10.00 - 19.00

Místo konání: Obchodní dům Zlín

Pořadatel: Galerie Artrium


S uvolněním nouzových opatření se v pondělí 10. května opět otevřela výstava fotografií Jana Saudka v Obchodním domě Zlín. Jedinečná expozice, představující průřez celoživotní tvorbou legendárního českého fotografa, byla od svého prosincového zahájení přístupná pouhé tři týdny, než ji přerušil lockdown. 

Saudkovy fotografie jsou k vidění v prvním podlaží Obchodního domu v prodejní galerii, která byla zřízena speciálně pro účel výstavy. Sám fotograf ji v prosinci přijel symbolicky otevřít a setkat se se svými příznivci. „Měl jsem stovky výstav, ale nikdy, za tak obtížné situace, žádnou tak úspěšnou – a ještě navíc v mé rodné zemi. Navíc v sousedství velkého hotelu, kde jsem před lety počal jednoho z mých synů," svěřil se při příležitosti otevření výstavy slavný fotograf, jenž ocenil i velkorysé prostory galerie. „To místo je krásné! Vždycky si vzpomenu, jak vypadaly obchodní domy před čtyřiceti lety. Každý, kdo říká, že tehdy bývalo líp, ztratil paměť. Líp je teď," prohlásil fotograf.

Výstava nazvaná „85" představuje při příležitosti nedávných 85. narozenin Jana Saudka celkem 85 jeho fotografií. Jde o pečlivě vybraný průřez od nejstarších témat spjatých se vzpomínkami na dětství či známými figurálními motivy zasazenými do průmyslové krajiny až po poslední díla, v nichž Jan Saudek svým osobitým až provokativním způsobem zachycuje ženské tělo jako oslavu jeho krásy a přirozenosti. Vystaveny jsou i některé z ikonických fotografií, dobře známých široké veřejnosti. Sběratelé a milovníci umění mohou všechny vystavené originály také zakoupit. V prodeji jsou i vybrané knihy, sběratelské plakáty nebo pohlednice.

Vstupné (zakoupíte v malé galerii vedle výtahů)
Dospělý 150 Kč
Dítě do 6 let Zdarma
Dítě do 15 let 70 Kč
Student/Důchodce/ZTP 70 Kč
Rodinné vstupné 300 Kč
Skupinové vstupné: pedagogický nebo organizační dozor zdarma (součástí návštěvy výstavy je komentovaná prohlídka)

Více informací naleznete zde.

Obchodní dům Zlín

  • Ulice: náměstí Práce 2523
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01

Galerie Artrium

  • Ulice: Štefánikova 7241
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.