X
 

Akce

Čt, 16. 9. 2021 - St, 22. 9. 2021

Pěšky do školy aneb Rozejdi se s nudou!

Místo konání: Zlín

Pořadatel: Pěšky městem z. s.


Organizace Pěšky městem vyhlásila na 16.–22. září 2021 čtvrtý ročník akce Pěšky do školy. Proběhne současně s jubilejním 20. ročníkem Evropského týdne mobility a nabízí rodinám a školám aktivní start nového školního roku a vzpruhu po mnoha měsících distanční výuky. Nechybí soutěž o třídu, která nejvíce chodí, a výzva pro rodiče. Tématem tohoto ročníku je duševní zdraví.

Ročník 2021 má podtitul Rozejdi se s nudou! a proběhne pod záštitou MŠMT, Magistrátu hlavního města Prahy a krajských měst. I minulé ročníky se těšily hojné účasti. Kampaň Walk to school zná Velká Británie, Holandsko, Německo, Švýcarsko, USA a Kanada nebo Austrálie.

Akce Pěšky do školy vzešla z programu Bezpečné cesty do školy. Ten mění ulice k lepšímu už od roku 2002, neboť sleduje dopravu v okolí škol očima dětí. Zapojilo se už na 60 škol a díky dopravním studiím se dočkala úprav stovka míst v okolí škol, která jsou teď bezpečnější pro všechny chodce. Výzvu Pěšky do školy podpořil a poskytl záštitu i primátor města Zlína Jiří Korec.

Registrace rodičů i škol probíhá na www.peskymestem.cz.

 

Zlín

  • Město: Zlín

Pěšky městem z. s.

  • Ulice: Muchova 13
  • Město: Praha 6
  • PSČ: 160 00