X
 

Akce

Čt, 7. 10. 2021 - Ne, 28. 11. 2021

Marie Kodovská - Chtěla by toulat se v pohádkovém kraji

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA DNE 27. 11. 2021 ZRUŠENA

Čas konání: uvedeno v textu

Místo konání: Galerie Václava Chada

Vstupné: 50 Kč

Pořadatel: Zlínský zámek o. p. s.


KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA DNE 27. 11. 2021 ZRUŠENA

Srdečně si vás dovolujeme pozvat na výstavu Marie Kodovská - Chtěla by toulat se v pohádkovém kraji, která se uskuteční v Galerii Václava Chada na zlínském zámku. 

Kdy přesně se zrodila Marie Kodovská-básnířka, nevíme; zatím nejstarší dochovaný básnický rukopis pochází z roku 1955. Je však všeobecně známo, ve kterém roce se z Marie Kodovské stala výtvarnice, a to experimentující, invenční, vášnivá, až posedlá: na jaře roku 1964 si prohlédla drobný katalog z legendární výstavy Naivní umění v Československu, přivezený synem Vladimírem z Prahy, a začala vytvářet své první tempery na papíře. Přestože psala a malovala každý den, jejím nejplodnějším obdobím byla 70. léta, ve kterých vytvořila desítky velkoformátových emailů, kreseb, koláží a napsala přes dvacet svazků básní.

Výstavou v Galerii Václava Chada tuto zcela svébytnou umělkyni, kterou sice můžeme řadit do oblasti tvorby naivistů či art brutistů, ale můžeme na ni naopak pohlížet jako na suverénního solitéra, vracíme do regionu jejího zrodu, dětství a dospívání, aby ta tvůrčí lásky síla / z obrazů hosty osvěžila.

Otevřeno: út - pá 13.00 - 17.00, prohlídku mimo otvírací dobu je možné sjednat 2-3 dny předem přes email galerie@zlinskyzamek.cz

Více informací zde.

Pozvánka ke stažení

Galerie Václava Chada

Galerie se nachází ve zlínském zámku.

  • Ulice: Soudní 1
  • Město: Zlín
  • PSČ: 76001

Zlínský zámek o. p. s.

  • Ulice: Soudní 1
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.