X
 

Akce

Čt, 25. 11. 2021

FBM 75 | Pretty Yende

Čas konání: 19.00

Místo konání: Kongresové centrum Zlín

Vstupné: 790 Kč, 690 Kč, 600 Kč

Pořadatel: Filharmonie Bohuslava Martinů


PRETTY YENDE, soprán
DIEGO GARCÍA RODRÍGUEZ, dirigent
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ

GAETANO DONIZETTI I GIOACCHINO ROSSINI I
GIUSEPPE VERDI I CHARLES GOUNOD I VICTOR HERBERT

V listopadu tohoto roku přivítá zlínské Kongresové centrum naprosto mimořádnou interpretku světového renomé. Pretty Yende, prominentní dáma s dokonalým hlasem a jedna z nejoceňovanějších pěvkyň zazářila již při svém triumfálním debutu v newyorské Metropolitní opeře a od té doby se pravidelně představuje na nejprestižnějších pódiích naší planety.

Díky jejímu nespornému talentu se pak nelze divit, že odborná kritika i široké publikum označují Pretty Yende za skutečný diamant současného světa vážné hudby.

Za doprovodu Filharmonie Bohuslava Martinů zazní v jejím podání vybrané árie ze světových oper hudebních skladatelů Donizettiho, Rossiniho, Verdiho, Gounoda či Herberta. Orchestr zlínské filharmonie bude řídit španělský dirigent Diego García Rodríguez, který velmi úspěšně nastudoval a provedl celou řadu symfonických a operních titulů nejen v domovském Španělsku, ale také například v Makedonii, Polsku či České republice.

Zcela výjimečný listopadový večer se znamenitou pěvkyní a charismatickým dirigentem pak bude dalším z hudebních dárků, které Filharmonie Bohuslava Martinů nadělí sobě i všem hudbymilovným příznivcům u příležitosti 75. výročí svého založení.

Prodej vstupenek zde.

Kongresové centrum Zlín

  • Ulice: nám. T. G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika

Filharmonie Bohuslava Martinů

  • Ulice: Nám. T. G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.