X
 

Akce

St, 1. 12. 2021

Tři oříšky pro Popelku

Čas konání: 19.00

Místo konání: Kongresové centrum Zlín

Vstupné: 490 Kč, 420 Kč, 360 Kč

Pořadatel: Filharmonie Bohuslava Martinů


TŘI OŘÍŠKY PRO POPELKU (1973)

Promítání pohádky s živým doprovodem orchestru
Režie: VÁCLAV VORLÍČEK
Scénář: FRANTIŠEK PAVLÍČEK
Hudba: KAREL SVOBODA

Existuje snad v rámci české kinematografie tradičnější předvánoční pohádka, než slavný snímek v režii Václava Vorlíčka Tři oříšky pro Popelku?

Je až neuvěřitelné, že od uvedení tohoto česko-německého koprodukčního filmu podle scénáře Františka Pavlíčka uplynulo již takřka půl století. A navzdory času se tento výjimečný filmařský počin drží po desetiletí na nejvyšších příčkách co do obliby u diváků napříč generacemi. Tři oříšky pro Popelku jsou pohádkou naprosto mimořádnou, ba dokonce národním pokladem. Nikoli snad svým příběhem, který byl zfilmován v mnoha různých verzích, ale zejména svým moderním zpracováním, humorným nadhledem, kouzelnou zimní atmosférou, skvělými hereckými výkony a v neposlední řadě i legendární hudbou Karla Svobody. Není proto s podivem, že tomuto filmu se dostalo nejen tuzemského, ale i mezinárodního ohlasu. Naše Popelka se tak stala doslova vánočním bestsellerem v řadě evropských zemí.

Originální hudební projekt, ve kterém se dokonale snoubí velkoformátová projekce s živým symfonickým orchestrem, slibuje nezapomenutelný pohádkový večer pro dospělé i jejich mladší ratolesti.

Filharmonii Bohuslava Martinů bude řídit dirigent Jan Chalupecký.

Prodej vstupenek zde.

 

Kongresové centrum Zlín

  • Ulice: nám. T. G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika

Filharmonie Bohuslava Martinů

  • Ulice: Nám. T. G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.