X
 

Akce

Čt, 26. 5. 2022 - Po, 19. 9. 2022

Škola umění Zlín

Místo konání: Galerie Václava Chada

Vstupné: 50 Kč

Pořadatel: Galerie Václava Chada


Galerie Václava Chada, jak již její název napovídá, se vedle prezentace současného českého výtvarného umění dlouhodobě zabývá fenoménem Školy umění Zlín. Zásadní přínos galerie tvoří představení absolventů zlínského fenoménu – Školy umění, která vznikla při Baťových závodech jako poslední vývojový stupeň jejich proslulého vzdělávacího systému. Její absolventi později patřili mezi nejvýznamnější osobnosti československé výtvarné scény, mnohdy i s mezinárodním přesahem.

Letošní rok se stává důležitým datem v rámci výročí 700 let první písemné zmínky o městu Zlínu. Záměrem výstavy Škola umění Zlín je připomenout výjimečné autory a zcela unikátní díla, která vznikla nebo měla základ právě ve Zlíně, a uctít tak památku významných osobností. V zachycených momentkách na fotografiích zavzpomínat na jejich studentský život. Rádi bychom si tak připomenuli jedinečné výtvarníky a jejich tvorbu, kterou jsme v průběhu osmi let měli možnost představit veřejnosti – Václava Chada, Alexe Berana, Jana Rajlicha st., Miroslava Šimordu, Františka Chmelaře, Miladu Schmidtovou Čermákovou, Slavoje Kovaříka, Otakara Hudečka a Jiřinu Doubnerovou. 

Výstava je uspořádána za finanční podpory Státního fondu kultury ČR, Zlínského kraje a Statutárního města Zlína.

Galerie Václava Chada

Galerie se nachází ve zlínském zámku.

  • Ulice: Soudní 1
  • Město: Zlín
  • PSČ: 76001

Galerie Václava Chada

  • Ulice: Soudní 1
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.