X
 

Akce

Út, 6. 9. 2022 - Ne, 6. 11. 2022

Trienále Prostor Zlín 2022


Trienále Prostor Zlín patří od raných devadesátých let k důležitým aktivitám Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně. Prezentace současného umění ve veřejném prostoru se jednou za tři roky střídala s Novými zlínskými salony a Zlínskými salony mladých. Proběhlých osm ročníků mělo různý rozsah, vystřídalo se při nich několik desítek umělců nejen z Česka a všechny se potýkaly s aktuální společenskou atmosférou i specifikem samotného Zlína. Letošního devátého ročníku se účastní Anna Huláčová, Tomáš Moravec, Pavla Sceranková a TIMO, čtyři umělci s bohatými zkušenostmi s vystavováním mimo bezpečí galerie. S veřejným prostorem pracuje každý z nich jiným způsobem. Od figurální sochy, přes objekty, instalace po graffiti. Zlín se za tři dekády zásadně proměnil. Umělci nemají k dispozici zanedbané a zároveň mimořádně inspirativní, postindustriální město. Veřejný prostor je ve Zlíně opečovávaný jako málo kde, ale nepřestává být výzvou.

Koná se v okolí budovy 14.

Projekt se uskutečňuje za finanční podpory statutárního města Zlína při příležitosti 700 let města. Záštitu nad Trienále Prostor Zlín 2022 převzali Zuzana Fišerová, radní pro oblast kultury a školství Zlínského kraje a Pavel Stojar, náměstek primátora statutárního města Zlína.

Pozvánka

Komentována procházka s kurátorem 1.11 v 17.00, sraz před budovou 14.

Doprovodný program

PAPRSEK ČASU

7. 11. – svitovská brána, 10.00 a 17.00
Propojení architektury a výtvarného umění s uměním divadelním a tanečním s využitím instalace od Pavly Scerankové na bývalé vstupní bráně továrního areálu. Jevištní venkovní koláž prostřednictvím pohybového a tanečního divadla i hudební složky ztvární průřez desetiletími od založení Baťových závodů ve 20. letech až po současnost. Diváci se spolu s účinkujícími mohou stát součástí a zanechat stopu na společném díle. Režie: Jan Janča. Choreografie: Hana Geržová. Hudba: Libor Macháček Kostýmy: Hana Knotková. Konzultace: Jiří Madzia Hrají: R. Král, P. Králová, Z. Julina, P. Nýdrle, R. Švrčková, K. Urbanová, J. Karola, T. Hubáčková, M. Sedlák. Doprovodný program k speciálním edukačním programům.

14|15 BAŤŮV INSTITUT

14. a 15. budova továrního areálu

  • Ulice: Vavrečkova 7040
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně

  • Ulice: Vavrečkova 7040
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.