X
 

Akce

Čt, 26. 1. 2023

Večerní čaj ve vile manželů Baťových: Stále fascinující starověký Egypt

Čas konání: 17.00

Místo konání: Baťova vila

Vstupné: dobrovolné

Pořadatel: Nadace Tomáše Bati


Nadace Tomáše Bati navazuje na vyhlášené společensko-kulturní akce, takzvané Večerní čaje, které na konci dvacátých let pořádali manželé Baťovi ve své zlínské vile. Prostory vily se staly útulným místem pro příjemná setkávání lidí, které spojoval převážně zájem o kulturu a umění, avšak také zájem o veškeré společenské dění.
Cílem nepravidelného setkávání ovšem nebyla pouze snaha o zprostředkování daného uměleckého zážitku, důležité bylo také spojování lidí, kteří si měli odnášet nové vztahy napříč firmou Baťa a životem ve městě.
Archeologické lokality v Egyptě nepřestávají překvapovat a stále přináší nové informace o starověké civilizaci na Nilu. Přednáška egyptoložky a historičky Marie Peterkové Hlouchové, konající se ve čtvrtek 26. ledna, představí nejnovější výzkumy Českého egyptologického ústavu FF UK na lokalitách Abúsír a Sakkára za posledních zhruba pět let. Tyto vykopávky přinesly mnohé nálezy a cenné informace nejen o Staré říši, ale i o mladších obdobích, a dovolují nám tak nahlédnout do dění v těchto místech po dobu zhruba 2500 let.
Voňavý čaj pro vás připraví společnost OXALIS Zlín.
Vstupné na besedu je dobrovolné, své místo si, prosím, rezervujte na emailu sekretariat@batova-vila.cz.

Více informací zde.

 

Baťova vila

  • Ulice: Gahurova 292
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01

Nadace Tomáše Bati

  • Ulice: Gahurova 292
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.