X
 

Akce

So, 22. 4. 2023 - St, 7. 6. 2023

Thor Heyerdahl – Náš společný původ

Místo konání: 14|15 BAŤŮV INSTITUT

Pořadatel: uveden v textu


Výstava přiblíží pozoruhodný život a výpravy Thora Heyerdahla. V roce 1947 přeplul Tichý oceán na balzovém voru pojmenovaném Kon-Tiki a natočil dokumentární film o této expedici, který následně získal Oscara. V dalších letech podnikl Heyerdahl obdobné výpravy na rákosových člunech Ra, Ra II a Tigris. Prostřednictvím těchto výprav se zasazoval mimo jiné o ochranu životního prostředí.

Vernisáž výstavy se koná v sobotu 22. dubna 2023 v 17.30 hodin v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně ve 3. podlaží.

Thor Heyerdahl patří k nejznámějším světovým objevitelům. Jeho život naplňovaly stejné hodnoty, kterými se řídil Miroslav Zikmund – je to touha objevovat, poznávat, neustále se učit novým věcem, být pokorný k odlišnostem jiných národů, vnímat svět jako celek. Oba cestovatelé navíc získané poznatky představovali do užitečných výstupů – vědeckých prací a publikací, filmů, které jsou dodnes přínosem pro společnost. Oba cestovatelé vyrazili na své nejslavnější expedice v roce 1947. Znali se. Vazby mezi příběhy a osudy těchto cestovatelů ke spolupráci mezi Zikmundovou vilou a muzeem Kon-Tiki jasně vybízí.

Výstavu připravilo Muzeum Kon-Tiki ve spolupráci s Nadačním fondem Zikmundova vila.
Partnerem výstavy je Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně.

Výstava se koná v rámci projektu Zikmundova vila – brána do světa (financováno z fondů EHP a Norska 2014–2021).

14|15 BAŤŮV INSTITUT

14. a 15. budova továrního areálu

  • Ulice: Vavrečkova 7040
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01

uveden v textu

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.