X
 

Akce

Út, 16. 1. 2024 - Pá, 24. 5. 2024

Kroky inovace a elegance


Současná tvorba v oblasti konstrukce a designu obuvi, nové technologie a materiá-lové inovace a také výstupy z vědecko – výzkumných záměrů a řešených projektů. To vše je k vidění na výstavě s názvem Kroky inovace a elegance v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Expozici uspořádalo Centrum výzkumu obouvání (CVO), které je součástí Univerzitního institutu (UI) Univerzity Tomáše Bati (UTB) ve Zlíně. 

K vidění je například biodegradabilní obuv, dále 3D pletené svršky nebo zonální personalizovaná obuv. Jsou vyrobené mimo jiné například z bio materiálů, které jsou šetrné k životnímu prostředí. Uplatňuje se zde rovněž moderní bezodpadová technologie při zpracování a výrobě svrškové části obuvi nebo specifický systém, který umožňuje okamžitou personalizaci a výrobu obuvi jakéhokoliv typu se specifickými funkčními požadavky.

Centrum spolupracuje například s designérem Oldrichem Voytou, který mimo jiné navrhuje obuv pro první dámu či designérkou Zuzanou Bahulovou. Také jejich výtvory jsou na výstavě k vidění.

CVO  vzniklo na Univerzitě Tomáše Bati v roce 2019. Hlavní myšlenkou je zde vrátit město Zlín zpět na mapu jako město obuvi a zasadit se o popularizaci tohoto oboru, rovněž propojuje nové a nadějné studenty s obuvnickými firmami z regionu.

 

14|15 BAŤŮV INSTITUT

14. a 15. budova továrního areálu

  • Ulice: Vavrečkova 7040
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01

Univerzita Tomáše Bati

  • Ulice: nám. T. G. Masaryka 5555
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.