X
 

Akce

Út, 2. 4. 2024

Nejen cyklistika je můj život

Čas konání: 18.00

Místo konání: Zlínský klub 204

Vstupné: zdarma

Pořadatel: Křesťanské kulturní centrum


Přijďte si poslechnout poutavé a inspirativní vyprávění ženy, bývalé československé reprezentantky. V prezentaci se kromě světových šampionátů v cyklistice podíváte také např. na výstup na Kilimandžáro (5.895 m) nebo na Pik Lenina (7.135 m). Čeká vás mnoho dalších zajímavosti, stejně tak, jak byl a je zajímavý a bohatý jejich milého hosta.

Iva Zajíčková, provdaná Stafová, je bývalá československá reprezentantka. Během kariéry získala dvě stříbrné a pět bronzových medailí ze světových šampionátů v dráhové cyklistice. Stala se třiadvacetkrát Mistryní ČSSR v různých dráhových a silničních disciplínách. Je devítinásobná mistryně světa v jízdě na vysokém kole. V roce 1975 absolvovala elektrotechnickou fakultu na brněnské VUT. V roce 1980 emigrovala do Rakouska. Znamenalo to pro ni konec závodní kariéry, protože neobdržela od UCI mezinárodní licenci a proto by nemohla jeden rok závodit a tak startovat za svoji novou zemi. Věnovala se horolezectví, zdolala mj. Kilimandžáro a Pik Lenina. Po změně režimu v Československu se přestěhovala do rodiště její maminky do Ždánic, kde v letech 2010 až 2014 zastávala funkci starostky. V roce 2014 obdržela Cenu Jihomoravského kraje za celoživotní přínos v oblasti sportu. V roce 2024 byla jako první žena uvedena do Síně slávy české cyklistiky.

Zlínský klub 204

  • Ulice: tř. Tomáše Bati 204
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01

Křesťanské kulturní centrum

  • Ulice: tř. Tomáše Bati 204
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.