X
 

Akce

St, 5. 6. 2024 - Út, 16. 7. 2024

Cesty Franze Kafky


3. června 2024 si připomínáme 100 let od úmrtí slavného českého spisovatele Franze Kafky, jehož dílo inspirovalo čtenáře po celém světě.

Méně známou část spisovatelovy složité osobnosti přibližuje originální výstava fotografií Jana Jindry Cesty Franze Kafky. K zažité představě, že Kafka byl člověk unavený úřednickou rutinou, který svůj život strávil v Praze, nabízí novinářka Judita Matyášová a fotograf Jan Jindra opačný pohled. Představují jej jako zvídavého mladého muže, zajímajícího se o zdravý životní styl, fascinovaného moderními technologiemi, který rád cestuje. Fotografie zachycují autentická místa roztroušená po celé Evropě, kam se Kafka vypravil na dovolenou nebo na služební cestu. Součástí výstavní sbírky je také významná sekce snímků věnovaných cestám po Itálii, kde známý literát obdivoval aeroplány v Brescii, snil o práci v Terstu, toulal se ulicemi Verony a Benátek a prožil několik nezapomenutelných týdnů v klimatických lázních v Meranu. Jednotlivé fotografie doplňují texty Judity Matyášové, novinářky a autorky projektu Cesty France Kafky, která zjistila, proč Kafka navštívil vybrané lokality, a co o nich napsal v cestovních denících či korespondenci.

Vernisáž za přítomnosti autora se uskuteční 6. června 2024 od 18 hodin ve 2. podlaží budovy 15, foyer.

14|15 BAŤŮV INSTITUT

14. a 15. budova továrního areálu

  • Ulice: Vavrečkova 7040
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01

Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně

  • Ulice: Vavrečkova 7040
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.