X
 

Akce

St, 26. 3. 2025

Duha pro neslyšící – O životě (nejen) qeer neslyšících a inkluzivním znak. jazyce v ČR

Čas konání: 19.30

Místo konání: Galerie G18

Vstupné: zdarma

Pořadatel: Galerie G18


Přemýšleli jste někdy o tom, jaké je to žít v ČR jako neslyšící? A co když jste zároveň i queer neslyšící - jaké je být menšinou v menšině?
Vzdělávací přednáška s workshopem přiblíží život neslyšících v Česku, představí organizaci Duha pro neslyšící a zaměří se na specifika queer neslyšících – menšiny v menšině. Účastníci se dozvědí, s jakými výzvami se queer neslyšící potýkají, jaké existují formy podpory a jak se inkluzivní znakový jazyk vyvíjí.
Na závěr si vyzkoušíte základní znaky z běžné komunikace i queer terminologie.
Duha pro neslyšící je spolek, který propojuje svět queer lidí, svět neslyšících, lidská práva a zábavu.

Galerie G18

Galerie Fakulty multimediálních komunikací UTB, Vzdělávací komplex UTB

  • Ulice: Štefánikova 5670
  • Město: Zlín
  • PSČ: 76001

Galerie G18

  • Ulice: Štefánikova 5670
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.