X
 

Akce

Pá, 25. 5. 2018

Noc kostelů

Místo konání: Zlín

Vstupné: zdarma


I v roce 2018 se kostely, kaple i modlitebny na území města Zlína zapojují do již 10. ročníku projektu Noc kostelů. Tato původně spontánní akce má otevřít a představit turistům, návštěvníkům i obyvatelům jednotlivých měst a obcí kostely a nabídnout v nich kulturně-naučný program. Nesporný je také misijní význam v této neklidné době.

Pro návštěvníky budou připraveny hudební, pěvecké a varhanní koncerty, komentované prohlídky kostelů, přednášky, čtení z Bible, projekce videí a fotografií, výstavy a rukodělné aktivity. Návštěvníci si budou moci projít kostely a podívat se do míst, kam se běžně nedostanou, např. na věž nebo podzemí. Mohou nahlédnout do starých kronik a matrik nebo se zúčastnit modlitebních chvilek, adorací nebo komentovaných bohoslužeb.

Noc kostelů je v České republice plánována na pátek 25. května 2018. V loňském roce se zapojilo více než 1 400 kostelů a modliteben a podle informací bylo v celé České republice během Noci kostelů zaznamenáno více než 500 000 (půl milionu) návštěvnických vstupů.

Seznam zapojených kostelů na Zlínsku s jejich programem naleznete zde.

Zlín

  • Město: Zlín