X
 

Mobilní aplikace

DarumaGo! Audio Guide Zlín

Aplikace je určena pro zařízení s operačním systémem Android a iOS, je zdarma a nabízí ČJ, AJ a NJ. Stáhnete ji přes App Store nebo Google Play.

Naleznete zde nejen zajímavosti o Zlíně, ale také o jeho blízkém okolí - např. co je možné ve Zlíně navštívit, informace o jeho historii, funkcionalistické architektuře a zajímavých osobnostech, nabídku sportovního vyžití a mnoho dalšího. Navigace na cíl vám vypočítá nejkratší trasu a zobrazí ji na mapě. Mapy jsou k dispozici i v off-line režimu. Aplikace nabízí mnoho fotografií, texty a hlavně audio spoty. 

 

 

QR kód – snadný přístup k aktuálním informacím ze Zlína 

QR kódZájemci disponující tzv. chytrými telefony mají možnost využívat služeb virtuálního kiosku statutárního města Zlína. Po vyfocení odpovídajícího QR kódu získají přístup do aplikace obsahující přehledně roztříděné aktuální informace o městě, kalendárium akcí, mapu města, informace o jeho atraktivitách, souhrn kulturních organizací a seznam důležitých kontaktů.

Hlavním zdrojem informací poskytovaných virtuálním kioskem jsou oficiální stránky města Zlína, což zaručuje, že prezentované údaje jsou vždy ověřené, aktuální a pokrývají celou škálu témat důležitých jak pro občany města, tak i pro jeho stávající či potenciální návštěvníky.

Načtení QR kódu do mobilního telefonu umožňuje speciální aplikace. Někteří výrobci mobilů ji dodávají jako součást standardní výbavy svých přístrojů, v ostatních případech si čtečku QR kódu nainstalujete podobně, jako to běžně činíte u kterékoli jiné aplikace.

 

Blueinfo – bezplatný průvodce Zlínem do mobilního telefonu 

blueinfoDo svých mobilních zařízení si můžete bezplatně stáhnout také audio průvodce městem. Systém Blueinfo, který je nezávislý na mobilním operátorovi, Vám nabídne také přehled sportovních a kulturních zařízení, atraktivity, tipy na výlety, mapu středu města, grafické pohlednice apod.

Zařízení funguje automaticky a nepřetržitě. Využívá přitom funkce Bluetooth a komunikace s mobilními telefony. Pokud máte zájem obdržet vybrané informační sdělení, musíte se nacházet v místě dosahu vysílače, jež činí zhruba 50 metrů a je označeno modrým piktogramem Blueinfo. V současnosti se tento piktogram nachází v prostorách radnice na náměstí Míru, vlakového nádraží Zlín-střed a Městských lázní.

Na uvedeném místě si na svém telefonu zapnete funkci Bluetooth. Následně budete prostřednictvím telefonu osloveni zprávou zobrazenou na displeji. Poté stačí potvrdit souhlas s přijetím informačního sdělení a vyžádaný obsah se automaticky stáhne do telefonu. Po uložení zprávy se můžete k jejímu obsahu kdykoli vrátit.

 

Na kole i pěšky – cykloturistická aplikace 

Na kole i pěškyTato jednoduchá aplikace vám pomůže zjistit jaké cyklostezky a stezky se nacházejí ve zvolené oblasti. Ať už si dovolenou plánujete nebo se nacházíte přímo na místě, nabídne vám v dané lokalitě několik tras. Na nich pak mapuje různé body zájmu - místa, která stojí za to navštívit, různé atrakce, památky, ale také kde se můžete najíst, přenocovat nebo "okoštovat" dobré vínečko. To vše včetně kontaktů a popisu daných míst. 

Aplikace je určena pro zařízení s operačním systémem Android (verze pro iOS a Windows Phone se připravují) a je zdarma. Stáhnete ji přes Google Play.

www.nakoleipesky.cz

 

GEOFUN - mobilní výletní hra

 

Geofun

Geofun - to jsou výletní hry do chytrého telefonu, díky kterým můžete poznávat krásy České republiky s virtuálními průvodci, zažít kopec zábavy při plnění nejrůznějších úkolů a dozvědět se zajímavé informace. Aplikaci GEOFUN lze zdarma stáhnout pro chytré telefony se systémy Android a iOS. Po stažení konkrétní hry (geosrandy) již není potřeba internetové připojení. Stačí dorazit na startovní bod a užít si příjemný výlet. Hry jsou vhodné pro rodiny s dětmi a pro každého, kdo má chuť zažít nové věci.

Pro Zlín je připravena hra (geosranda) Baťa - Dnes fantazie, zítra skutečnost, díky které můžete poznat jednoho z nejslavnějších českých podnikatelů. Dozvíte se celou řadu Baťových myšlenek a zajímavostí - například u koho Tomáš hledal ve výrobě inspiraci nebo bez koho by světově známé baťovky nespatřily světlo světa.