X
 

Články

Ve Zlíně proběhne čokoládový festival


Tento víkend, od pátku 18. 1. do neděle 20. 1. 2019 bude Zlín čokoládový. Čokoládový festival 2019 ve Zlíně pořádaný agenturou ChrisEvents je jedinečnou událostí pro všechny milovníky čokolády a cukrovinek, kteří mají chuť se pobavit, pochutnat si a případně se i přiučit vaření s čokoládou. Festival proběhne na sportovní hale Euronics. 

Otevírací doba:
PÁ 18. 1. 14:00–18:00 // SO 19. 1. 10:00–18:00 // NE 20. 1. 10:00–17:00

Návštěvníkům nabídne čtyři hlavní sekce:

  • kulinářskou přehlídku, na které šéfkuchaři předvedou své nápadité recepty,
  • prodejní stánky partnerských organizací,
  • dětský koutek.

Vstupné činí 60 Kč (40 Kč pro seniory a studenty). Děti do 6 let mají na festival vstup zdarma. Zájemci mohou rovněž soutěžit o volný vstup na Zlín Čokoládový festival 2019 na www.cokoladovy-festival.cz.

Návštěvníci se mohou těšit na kulinářskou přehlídku šéfkuchaře Marka Váňu, který bude připravovat jídla dle zajímavých receptů: kuřecí Mole s Fatalii Yellow a čokoládou, lososa v bílé čokoládě a lékořicí nebo polévku z červené řepy s malinami a bílou čokoládou. Chybět nebude ani šéfkuchař Jiří Holub ze Sirupárny Olomouc, který bude vařit vepřovou kýtu s čokoládovou omáčkou. Václav Kijonka (Mr. Vonka) bude učit děti, jak si vyrobit pralinky nebo brownies. Čokoládovna Lyra ukáže na podium jak degustovat čokoládu.

I tento rok budou na Čokoládovém festivalu různé workshopy, jak pro děti, tak i pro dospělé (výroba čokoládových makronek, pralinek,...).

Součástí festivalu je také zajímavá soutěž. Agentura pro Vás připravila hru o poklad! Osm klíčů k pokladu bude uschováno do zlatých čokoládových pohárků, které si budete moci zakoupit u vstupu za 30 Kč. Ale pozor, pouze jeden z těchto klíčů otevře truhlu s dárky od našich sponzorů a odměnou 8 000 Kč!

Budete mít možnost ochutnat a zakoupit různé druhy čokolád u více než 30 stánků: ČokoKebab, ČokoFontana, Kamelie – víno z Francie, Mr. Vonka, Kamila Chocolate, Carletti, Jablíčko, Sirupárna, Čokoláda Lyra, Čo-Xo, Čokoládovna Janek, Šmakujto, Atelier Sladkostí, Koruna pralinky, Waffle Brno, Čokolandia a mnoho dalších.

Program festivalu naleznete na http://www.ic-zlin.cz/1337a-cokoladovy-festival.

Čokoládový festival však nabídne i mnoho dalších doprovodných akcí plných překvapení. Bude to zkrátka jedinečné setkání všech milovníků čokolády, které byste si rozhodně neměli nechat ujít.