X
 

Cykloturistika

Okolí Zlína nabízí pro cykloturisty více než 23 kilometrů cyklostezek a řadu rekreačních okruhů v zalesněných kopcích severně a jižně od města. Velmi oblíbená je páteřní cyklostezka, která vede podél řeky Dřevnice až do Otrokovic, kde se můžete napojit na cyklostezku podél Baťova kanálu a vydat se dále třeba do Kroměříže či Uherského Hradiště. Na kole můžete vyrazit i do zlínské zoo a dále na zříceninu hradu Lukov nebo na hrad Malenovice a rozhlednu Na Strážné. Cyklovýlet spojte také s prohlídkou města. Kola si uschováte v cykloboxech, které najdete na vlakovém nádraží Zlín-střed a u Zoo Zlín. U vlakového nádraží má cyklobox čtyři uzamykatelné kabiny, u zlínské zoo je pět kabin. Každá z nich pojme dvě kola. Současně je cyklobox vybaven háčky na zavěšení cyklistické přilby a zavazadel. Uzamykání boxů funguje v rámci bezobslužného systému - uzavírání kabin je řešeno zálohově 10 Kč.

V okolí Zlína mohou vyznavači adrenalinových zážitků navštívit a vyzkoušet singeltrack cyklopark Mysločovice, který je vhodný i pro děti nebo pumptrack bikepark Zádveřice.

Přímo ve Zlíně se v současnosti dokončuje tzv. Městská obslužná cyklostezka, která nabídne cyklistům téměř 5 kilometrů dlouhou trasu, která povede podél třídy T. Bati od hypermarketu Albert (dříve Interspar) přes náměstí Práce a Míru na ulici Podvesná XVII a ke Krajské nemocnici T. Bati. Cyklostezkou se již z větší části můžete projet, a to od hypermarketu Albert (dříve Interspar) přes náměstí Práce a Míru až k ulici Díly VI.

Kromě výše uvedených staveb bude pokračovat i příprava dalších úseků. Studie či projektové dokumentace vzniknou například pro tyto budoucí cyklostezky:

  • Rašínova – Cigánov podél ulice Dlouhá,
  • náměstí Práce – ul. Březnická ke sportovní hale vč. odbočky na ul. Mostní (po budovu Fakulty managementu a ekonomiky UTB),
  • Propojení nám. Míru s ul. J. A. Bati (areál SVIT),
  • Městská obslužná cyklostezka v úseku Podvesná XVII – Krajská nemocnice T. Bati,
  • Lesní čvrť – Kudlov v trase „dálnice“.

Přečtěte si také velmi důležitá Pravidla chování na cyklostezkách

Informace o cykloturistice na celé východní Moravě naleznete na portálu www.vmnakole.cz, cyklistice ve Zlíně se věnuje portál www.cyklozlin.cz

Hledáte ubytování ve Zlíně či okolí, kde by uschovali i Vaše kolo? Vše potřebné naleznete v sekci ubytování.