X
 

Cykloturistika

Okolí Zlína nabízí pro cykloturisty více než 23 kilometrů cyklostezek a řadu rekreačních okruhů v zalesněných kopcích severně a jižně od města. Vybrat si můžete podle náročnosti (do 20 km; 20-50 km; nad 50 km) nebo podle cíle cyklovýletu. Můžete se vydat např. do zlínské zoo a dále na Lukov, další možností je třeba cesta do Otrokovic, odkud dojedete podél Baťova kanálu až do Kroměříže či Uherského Hradiště.

V okolí Zlína mohou vyznavači adrenalinových zážitků navštívit a vyzkoušet singeltrack cyklopark Mysločovice, který je vhodný i pro děti nebo pumptrack bikepark Zádveřice.

Přímo ve městě Zlíně se v současnosti dokončuje tzv. Městská obslužná cyklostezka, která nabídne cyklistům téměř 5 kilometrů dlouhou trasu, která povede podél třídy T. Bati od hypermarketu Albert (dříve Interspar) přes náměstí Práce a Míru na ulici Podvesná XVII a ke Krajské nemocnici T. Bati. Už v roce 2017 dojde k prodloužení cyklostezky vedoucí přes centrum města a to podél třídy Tomáše Bati v úseku ulic Lorencova – Podvesná XVII. Celkově bude nový úsek dlouhý1,4 kilometru. 

Budovat se bude v roce 2017 i cyklostezka mezi zastávkou Zahradnická a ulicí Topolová. Jde o úsek dlouhý přibližně čtvrt kilometru. Prodloužení se dočká takzvaná páteřní cyklostezka podél řeky Dřevnice. Nový úsek o délce 4,25 kilometru vyroste v úseku Příluky – Lužkovice – Klečůvka a bude dokončen v roce 2018. 

Kromě výše uvedených staveb bude pokračovat i příprava dalších úseků. Studie či projektové dokumentace vzniknou například pro tyto budoucí cyklostezky:

  • Páteřní cyklostezka podél Dřevnice v úseku Čepkov – Cigánov (ul. Výletní – Tyršovo nábřeží),
  • Rašínova – Cigánov podél ulice Dlouhá,
  • náměstí Práce – ul. Březnická ke sportovní hale vč. odbočky na ul. Mostní (po budovu Fakulty managementu a ekonomiky UTB),
  • Propojení nám. Míru s ul. J. A. Bati (areál SVIT),
  • Městská obslužná cyklostezka v úseku Podvesná XVII – Krajská nemocnice T. Bati,
  • Lesní čvrť – Kudlov v trase „dálnice“.

Přečtěte si také velmi důležitá Pravidla chování na cyklostezkách

Informace o cykloturistice na celé východní Moravě naleznete na portálu www.vmnakole.cz, cyklistice ve Zlíně se věnuje portál www.cyklozlin.cz

Hledáte ubytování ve Zlíně či okolí, kde by uschovali i Vaše kolo? Vše potřebné naleznete v sekci ubytování.