X
 

Stezky zdraví

Stezka zdraví Tlustá hora

Stezka zdraví se nachází v lesích pod Tlustou horou. Nabízí spoustu možností pro aktivní trávení volného času - běh, posilování, rodinné výlety a vycházky. K jádrovému území Stezky zdraví, kde se nachází lesní altán, lanová visutá lávka a 4 stanoviště se cvičebními prvky (hrazdy, bradla, žebřiny, stepper, kladiny, atd.), vede několik značených přístupových tras - z Letné - ul. Pod Rozhlednou, ze čtvrti U Majáku, z Prštného - ul. Nerudova a z Podhoří - ul. U Slanice. Kromě přístupových tras k jádrovému území se v areálu nachází také dva okruhy - Okruh Podhořím o délce 1,6 km, který je vhodný k procházce nebo ke krátkému a intenzivnímu běhu a Okruh kolem Tlusté hory o délce 4,4 km, který je ideální pro běh či nordic walking. Tento okruh vede nedaleko vysílače Tlustá hora. Online mapa Stezky zdraví www.mapujme.cz/tlustahora.

Příjemný den si můžete prodloužit o další turistické trasy. Jedna z nich vede kolem Lesního hřbitova přes kopec Barabáš s krásnými výhledy na město. Procházku si můžete zpestřit návštěvou známých zlínských filmových ateliérů. Filmový uzel Zlín je jedinečným filmovým a zábavním centrem pro celou rodinu. Pokud vám čas dovolí, zkuste ještě prozkoumat v zalesněných kopcích pozůstatky zlínského hradu.

Modrá turistická trasa vás zavede k malenovickému hradu, kde na vás čekají zajímavé expozice. Děti určitě zaujme ta největší a nejzajímavější - zoologická expozice s více než stovkou vypreparovaných zvířat z celého světa a jedinou kostrou slona vystavenou v ČR. Nechybí ani interaktivní kvízy, při kterých si vyzkouší své znalosti. Nenáročná trasa je dlouhá 6,5 kilometru. Trasu je možné prodloužit k oblíbenému výletnímu a poutnímu místu Svatá voda s pramenem léčivé vody. Poblíž pramene se nachází kamenný oltář se sochou Panny Marie Lurdské a malá kaple. Od hradu ke Svaté vodě je to 3 kilometry. Po zelené turistické značce se můžete vydat na zastávku MHD Malenovice - ZPS a do města se vrátit trolejbusem. K zastávce je to necelé 3 kilometry.

K malenovickému hradu vede ještě jedna trasa, která je o něco delší. Na rozcestí U Boudy se vydáte po zelené turistické značce, a u Svaté vody se napojíte na žlutou turistickou značku. Tato trasa je dlouhá cca 12 kilometrů. Vrátit se můžete po modré turistické značce. Výlet si tím prodloužíte o dalších 6,5 kilometru. Koho by už bolely nohy, nedaleko hradu je zastávka MHD, Malenovice - křižovatka. 

Stezka Areál Lazy

Stezka se nachází v blízkosti městské části Lazy a Lesní čtvrť. Okružní trasa v délce 2,4 km nabízí možnost aktivního odpočinku - běh, turistiku, cykloturistiku, dětské hry, rodinné výlety. Podél stezky jsou rozmístěny lavičky a odpočívadla, a protože je stezka koncipována také jako naučná, jsou zde připraveny informační tabule. Hlavní dominantou areálu je altán u "Spáleného dubu". Trasa začíná u zastávky trolejbusu MHD Gymnázium Lesní čtvrť. Z centra města vás na stezku dovede také žlutá turistická trasa. Až si stezku projdete, můžete se vydat po bývalé Baťově dálnici na Kudlov a odtud po žluté turistické trase se opět vrátit do města. Cestou se můžete občerstvit v Domácím bistru.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.